Sport

 

Po dwóch latach przerwy siatkówka plażowa wróciła do Szczutowa. Zawody organizowano wcześniej w 2008 i 2009 roku. Tym razem SUDL w Szczutowie oraz radny Mariusz Turalski, przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu Sierpeckiego, przygotowali rywalizację trójek. Frekwencja była niezwykle wysoka. Do rywalizacji zgłosiło się aż 10 zespołów. Dwa z nich już po oficjalnym rozpoczęciu gier turniejowych, ale w myśl zasad fair play zarówno Ruda Śląska jak i Zawidz zostały dopisane do listy uczestników. Obsada była można powiedzieć ogólnopolska, bo poza wymienionymi ekipami w Ośrodku Wypoczynkowym walczyły trójki z Sierpca, Lelic, Arcelina koło Płońska, a nawet Warszawy. Imprezę otworzył wice prezes SUDL, Jerzy Dumowski.

Zespoły zagrały systemem każdy z każdym jednego seta do zdobycia 15 punktów, w trzech grupach. Zwycięzcy zmierzyli się w meczach o miejsca 1-3, a drużyny z drugich miejsc – zagrały o czwartą lokatę w zawodach. Przy boisku zebrało się sporo widzów, którzy byli świadkami wielu niesamowitych ataków, ale i świetnych parad w obronie. Idealne przygotowane boisko pozwalało na bardzo widowiskową grę. W grupie pierwszej z kompletem zwycięstw wygrała ekipa Lelice 1, przed Jacek Team, Ratownikami i Warszawą. W drugiej grupie niepokonany okazał się Zawidz, druga lokata przypadła Victorii Arcelin, a trzecia – sympatycznej ekipie z Rudy Śląskiej.

Największe emocje były w chyba najmocniejszej grupie trzeciej, gdzie walczyły: Mechaniczna Pomarańcza, Lelice 2 i Majorka Team Sierpc. Wszystkie ekipy zakończyły grupowe zmagania z dorobkiem jednego zwycięstwa i jednej porażki, więc o kolejności decydował bilans małych punktów. Los uśmiechnął się do Majorki, druga była Pomarańcza. W spotkaniach o miejsca 4-6 brylowała ekipa Jacek Team, wygrała z Mechaniczną Pomarańczą 15:6 i Victorią Arcelin 15:8. Piątak lokata przypadła Pomarańczy, która wygrała z Victorią 15:10.

Ostra rywalizacja o miejsca od pierwszego do trzeciego. Najpierw Zawidz, dominujący wyraźnie w ataku, pokonał Majorkę Sierpc 21:12 (w tej fazie grano już jednego seta do zdobycia 21 punktów), a po chwili Lelice 1 uporały się z Majorką 21:10. Wtedy stało się jasne, że zwycięzcę całego turnieju wyłoni pojedynek Lelic z Zawidzem. Ten mecz stał na zdecydowanie najwyższym poziomie. Lepiej rozpoczęli go zawidzanie, po udanym ataku Rafała Sadeckiego prowadzili 8:6. Potem trójka z Lelic wzmocniła zagrywkę, zaczęła bronić w polu, kilka kontr wykorzystał Robert Szczepański. Po kilku minutach na tablicy pojawił się wynik 13:8 dla Lelic. Ostatecznie Lelice 1 wygrały 21:19 i zasłużenie zdobyły puchar prezesa. Dla trzech najlepszych drużyn przewidziano puchary, ufundowane przez prezesa SUDL. Były także statuetki dla zespołów z miejsc 4-5 oraz gadżety dla szóstej ekipy w zawodach, nad którymi honorowy patronat sprawował przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu Sierpeckiego Mariusz Turalski.